درمان گیاهی قند بالای 300 قند خون یا دیابت چیست؟ – فروشگاه به‌تن

درمان گیاهی دیابت یا قند خون

در حال حاضر دیابت یکی از شایع ترین بیماری ها در جهان است که افراد در گروه سنی مختلف به آن مبتلا می شوند. طبق آمار بهداشت جهانی شیوع دیابت در بزرگسالان جهان ۸/۸٪ است، که از این تعداد حدود ۹۰٪ آن ها به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند؛ این سازمان نرخ شیوع جنسیتی دیابت را به طور متوسط در زنان و مردان یکسان گزارش کرده است.

اما دیابت چیست؟ چه عواملی موجب ابتلا فرد به دیابت می شوند؟ راههای پیشگیری آن چیست و آیا درمان گیاهی یا روش های کنترل طبیعی برای این عارضه وجود دارد؟

ما در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ می دهیم پس تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

دیابت چیست؟

دیابت همان بیماری قند خون در زبان فارسی خودمان است که در زمان های گذشته به شکل جدی درمانی برای آن وجود نداشته است، اما در حال حاضر این بیماری قابل کنترله و انسان ها در اثر ابتلا به دیابت از بین نمی روند.

 

علت ابتلا به قند خون | علت ابتلا به دیابت | به تن

 

چه اتفاقی در بدن می افتد که ما دیابت می گیریم؟

سلول های بدن ما برای تلاش و زندگی و انجام وظایف حیاتی سلولی نیاز به انرژی دارند همان طور که ما برای زنده ماندن به غذا نیاز داریم واین انرژی فقط به وسیله قند برای سلول فراهم می شود ، بنابراین ما هر غذایی که می خوریم در سلول تبدیل به قند می شود ولی ……….

این قند لازم برای سلول باید توسط هومون انسولین آماده سازی شود و سپس وارد سلول شود و اگر این آماده سازی درست انجام نشود و یا اصلا انسولینی وجود نداشته باشد سلول دچار ضعف و در نتیجه بیماری و مرگ می شود.

اگر ما به دیابت مبتلا باشیم به جای اینکه قند فرآوری شده وارد سلول شود مستقیم وارد خون می شود و به همین خاطر وقتی آزمایش خون می دهیم اگر از یک حد مشخصی قند داخل خون بیشتر باشد یعنی ما به قند خون دچار شدیم از اسم آن معلوم است دیگر:

قند خون

و مسئول این اتفاق کدام عضو بدن است:

پانکراس یا همان لوزالمعده

برای استفاده از مشاوره رایگان متخصص طب سنتی همین حالا در تلگرام یا واتس اپ پیام دهید

تفاوت دیابت نوع 1 با نوع 2 در چیست؟

اگر پانکراس ترشح انسولین داشته باشد ولی فقط انسولین موجود موثر نباشد یا به اندازه کافی نباشد ما به دیابت نوع 2 دچار می شویم یعنی همان نوعی که نیازی نیست انسولین بزنیم بلکه با داروی خوراکی کیفیت انسولین بدن ما بهتر و سلول ها قند خوب و مناسب را بدست می آورند.

اما………

اگر سلول های لوزالمعده ما دچار نقص شده باشد و یا اصلا سلول وجود نداشته باشد یعنی انسولینی هم ترشح نمی شود پس تنها راه تزریق انسولین به شکل مصنوعی است که این نوع دیابت را نوع 1 گویند ، معمولا دیابت نوع 1 در کودکان اتفاق می افتد و به شکل ژنتیکی این اختلال وجود دارد

 

آیا دیابت فقط بیماری ارثی یا ژنتیکی است؟

جای تاسف دارد که اعلام کنیم پیشبینی دانشمندان سلامت این است که در صد سال آتی تعداد بیماران دیابتی به پنج برابر افزایش خواهد یافت و این نشان می دهد که بحث ارث یا ژنتیک تنها مورد مهم در ابتلا نیست.

پس مشکل کجاست:

-اگر عادت غذایی سالم نداشته باشیم

-اگر زندگی روانی درستی نداشته باشیم

-اگر ورزش مستمر نداشته باشیم

-اگر خواب مناسب و استراحت به موقع نداشته باشیم

مطمئن باشیم که حتی بدون سابقه خانوادگی احتمال ابتلا به دیابت در ما بالا خواهد رفت

 

کنترل دیابت | کنترل قند خون | درمان قند خون | به تن

 

روش های پیشگیری از ابتلا به دیابت

راه چاره:

1-از شیرینی ها و مواد قندی مصنوع پرهیز کنیم

2-هر روز حداقل ورزش ما پیاده روی باشد

3-اگر احساس اضطراب علی الخصوص ترس می کنیم حتما برای مدیریت یا درمان آن راه چاره بیندیشیم ، یعنی یا از شرایط عامل استرس دور شویم و یا از کارشناسان حوزه مشاوره روان شناسی کمک بگیریم

4-حتما حتما ساعت 11 شب خواب باشیم وعادت صبح زود بیدار شدن را به خودمان آموزش دهیم چرا که در طب چینی پاکسازی ارگان های حیاتی در این تایم و درخواب صورت می گیرد.

5-به صورت مرتب از سبزیجات، میوه جات سالم و ارگانیک استفاده کنیم

6-اگر هر نوع پرنوشی یا پر ادراری و یا خستگی های بی دلیل مشاهده کردیم حتما یک چکاپ روتین بدهیم

درمان گیاهی کنترل قند خون

اگر در آزمایش خون ما حتی کمی میزان قند در خون بالا بود حتما و حتما از این دم نوش ها به صورت مرتب استفاده کنیم و هر سه ماه تست قند خون را تکرار کنیم:

*دم نوش غلاف گردو

*دم نوش یا عرق بوقناق

*دم کرده برگ شنبلیله

*دم نوش برگ گزنه

 

درمان قند خون بالا | به تن

 

لایف استایل سالم، تغذیه مناسب و آرامش روان مثلث طلایی سلامتی برای انسان است. توصیه می کنیم به این موارد توجه کنیم و در صورت قند خون بالا با استفاده از دمنوش های گفته شده برای سلامتی خود قدم بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عطاری دانیال